Opony letnie

Znaleziono 854 opony w cenie od 136 zł do 2359
E
B
70 dB
Klasa Ekonomiczna
Dostawa 24H
Dostarczamy do serwisu
Transport GRATIS
Dostępność
sztuk
136
zł/szt.
brutto
dB
Klasa Ekonomiczna
Dostawa 24H
Dostarczamy do serwisu
Transport GRATIS
Dostępność
sztuk
143
zł/szt.
brutto
D
B
70 dB
Klasa Ekonomiczna
Dostawa 24H
Dostarczamy do serwisu
Transport GRATIS
Dostępność
sztuk
148
zł/szt.
brutto
D
B
70 dB
Klasa Ekonomiczna
Dostawa 24H
Dostarczamy do serwisu
Transport GRATIS
Dostępność
sztuk
156
zł/szt.
brutto
D
C
70 dB
Klasa
Dostawa 24H
Dostarczamy do serwisu
Transport GRATIS
Dostępność
sztuk
161
zł/szt.
brutto
D
C
70 dB
Klasa
Dostawa 24H
Dostarczamy do serwisu
Transport GRATIS
Dostępność
sztuk
166
zł/szt.
brutto
C
B
68 dB
Klasa Ekonomiczna
Dostawa 24H
Dostarczamy do serwisu
Transport GRATIS
Dostępność
sztuk
167
zł/szt.
brutto
dB
Klasa Ekonomiczna
Dostawa 24H
Dostarczamy do serwisu
Transport GRATIS
Dostępność
sztuk
168
zł/szt.
brutto
C
D
69 dB
Klasa
Dostawa 24H
Dostarczamy do serwisu
Transport GRATIS
Dostępność
sztuk
170
zł/szt.
brutto

Poprawia osiągi i wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania auta - opona to jedyna część samochodu, która ma kontakt z nawierzchnią. Musi być odporna na wiele czynników, jakim poddawana jest w trakcie jazdy, zwłaszcza podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów. Dostosowanie opon do warunków pogodowych to jeden z najistotniejszych aspektów warunkujących bezpieczeństwo podróży. Wymieniając opony na letnie w sezonie letnim, możesz liczyć na lepszą przyczepność, większy komfort akustyczny, skróconą drogę hamowania, mniejsze zużycie paliwa i poprawę manewrowania. W sklepie internetowym oponyexpress.pl znajdziesz nowe opony letnie w najlepszych cenach na rynku. Sprawdź naszą ofertę, wybierz komplet opon letnich i zadbaj o bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci w wyborze opon o najwyższych osiągach, zapewniających najlepsze parametry trakcyjne oraz najwyższe rezerwy bezpieczeństwa.

Czy zmieniać opony na letnie?

Warunki na drogach ulegają częstym zmianom, na co wpływ mają przede wszystkim towarzyszące im czynniki atmosferyczne. Zmiana opon na letnie zalecana jest zwłaszcza z uwagi na technologię ich wykonania, w której uwzględniono wyższą prędkość jazdy, również na zakrętach, a także częste przyspieszanie i hamowanie auta. Letnie opony samochodowe odróżnia od zimowych specyfika mieszanki, która w wyższych temperaturach zapewnia optymalną przyczepność i elastyczność, wytrzymałość na ciepło, znacznie lepsze osiągi oraz odpowiednie dostosowanie opony do suchych i mokrych nawierzchni, co ma również wpływ na mniejsze opory toczenia i mniejsze zużycie paliwa. Opony letnie wyróżnia także specjalna konstrukcja bieżnika, która zapobiega zjawisku aquaplaningu, redukując ryzyko poślizgu i utraty kontroli nad sterownością auta.

Przy jakiej temperaturze opony letnie będą odpowiednie?

Nie ma żadnych regulacji prawnych ani odgórnych zaleceń producentów, które jasno wskazywałaby to, kiedy zmieniać opony na letnie. Ogólna zasada mówi jednak, że należy to zrobić wtedy, gdy średnia temperatura dobowa utrzymuje się powyżej 7°C i można być pewnym, że warunki atmosferyczne nie ulegną nagłej zmianie. Niestety trudno podać tutaj konkretny termin, ponieważ pogoda na przełomie zimy i wiosny jest bardzo zmienna. Przyjęło się natomiast, że optymalny czas na wymianę opon na letnie to połowa kwietnia - warunkiem jest jednak ustabilizowana pogoda.

Kiedy wymienić opony letnie na nowe?

Czynnikami determinującymi wymianę opon letnich na nowe są: głębokość bieżnika, okres użytkowania oraz uszkodzenia mechaniczne.

Jaka wysokość bieżnika opony letniej?

Wyraźnie zredukowany bieżnik to kolejny powód, dla którego należy wymienić opony samochodowe letnie. Mimo iż prawo zakłada w tym przypadku minimum 1,6 mm, wysokość bieżnika nie powinna wynosić poniżej 4 mm, ponieważ opony samochodowe letnie tracą wówczas swoje parametry trakcyjne, wydłużając czas hamowania i zwiększając ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Używanie ogumienia z bieżnikiem poniżej określonego prawem minimum (1,6 mm) wiąże się z mandatem i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Ile lat można użytkować opony letnie?

Wg zaleceń producentów i ekspertów branży opony letnie nie powinny być użytkowane dłużej niż 8-10 lat. Po tym okresie zaleca się wymianę opon na nowe, nawet gdy głębokość bieżnika jest jeszcze powyżej 4 mm. Każdą deformację i uszkodzenie powstałe np. w wyniku kontaktu z wystającymi elementami powinien zbadać specjalista, który będzie w stanie ocenić, czy opona letnia nadaje się jeszcze do naprawy, czy jest już całkowicie zużyta i wymaga wymiany. Regularnie sprawdzaj stan swoich opon, zwłaszcza pod kątem wybrzuszeń i uszkodzeń na ich bokach.

Opony samochodowe letnie - rodzaje bieżnika

Większość sprzedawanych opon letnich posiada bieżnik symetryczny, który stanowi najlepsze dla nich rozwiązanie. Bieżnik kierunkowy występuje obecnie w oponach letnich z homologacją zimową. Asymetryczny z kolei jest spotykany w szerokich oponach samochodów o wysokiej mocy, choć gdy takie auto jest eksploatowane na torze, to i tak zakłada się opony letnie z bieżnikiem symetrycznym.

Oznaczenia opon letnich. Po czym odróżnić opony letnie od zimowych?

Przed zakupem nowych opon letnich zwróć uwagę na oznaczenia, które znajdują się na ich bocznych ściankach. Najważniejszy symbol dotyczy rozmiaru opony - dzięki niemu będziesz w stanie dopasować ją do konkretnego modelu auta. Przykładowy zapis 205/55R16 95V oznacza kolejno:

 • 205 - szerokość opony określana w milimetrach,
 • 55 - profil, czyli procentowy stosunek wysokości do szerokości opony (55% z 205 mm),
 • R - radialna konstrukcja opony,
 • 16 - średnica felgi,
 • 95 - indeks nośności, czyli maksymalne obciążenie,
 • V - indeks prędkości, czyli maksymalna prędkość auta wyposażonego w daną oponę.

W odróżnieniu opon letnich od zimowych pomogą nowe wymogi europejskie dotyczące etykiet oraz oznaczeń na oponach. Nowa etykieta i pojawiające się na niej symbole to wynik jeszcze bardziej wymagających testów, prowadzonych m.in. w ramach tego, jak dana opona sprawdzi się w warunkach zimowych. Testy polegające na próbie hamowania na nawierzchni pokrytej śniegiem przy temperaturze na zewnątrz wynoszącej od -2 do 15 stopni Celsjusza (i temperaturze nawierzchni od -4 do -15 stopni Celsjusza) to dla kierowców jeszcze lepsze źródło informacji na temat parametrów opony. Jeśli będą one w normie, na etykiecie pojawi się tzw. symbol alpejski (3PMSF), a więc płatek śniegu na tle trzech szczytów. Testy przeprowadzane na mocno ubitym śniegu mają określić możliwości opony na oblodzonej nawierzchni. Jeżeli uzyska ona pozytywne wyniki testów, będzie posiadać symbol trójkąta z soplami. Nowe etykiety unijne to zatem możliwość uzyskania informacji na temat tego, czy opona posiada oznaczenie zimowe.

Najpopularniejsze średnice opon letnich

 • opony letnie 13 cali
 • opony letnie 14 cali
 • opony letnie 15 cali
 • opony letnie 16 cali
 • opony letnie 17 cali
 • opony letnie 18 cali
 • opony letnie 19 cali
 • opony letnie 20 cali

Ile bar w oponach letnich?

Prawidłowy poziom ciśnienia w oponach letnich pozwoli Ci uzyskać najlepsze osiągi. Zbyt niskie ciśnienie prowadzi do szybszego zużycia opon i sprawia, że samochód traci swoją dynamikę. Zbyt wysokie z kolei zwiększa ryzyko uszkodzenia opon, np. na nierównej nawierzchni. Producenci wskazują zalecane ciśnienie - informację o tym znajdziesz na naklejce umieszczonej przy wlewie paliwa, na słupku drzwi kierowcy lub obok koła zapasowego w bagażniku. Zwróć też uwagę na maksymalne dopuszczalne ciśnienie - jego przekroczenie może bowiem skutkować uszkodzeniem opon. Regularnie sprawdzaj poziom ciśnienia opon letnich, zwłaszcza przed dłuższą podróżą, i uzupełniaj go w razie potrzeby. Zweryfikuj też poziom ciśnienia w zależności od ładunku, szczególnie przed wakacyjnym wyjazdem, gdy zabierasz ze sobą całą rodzinę i ciężkie bagaże.

Jakiej firmy opony letnie wybrać?

Opony samochodowe letnie występują w klasie budżetowej, średniej i premium. Najbardziej innowacyjne, a jednocześnie najdroższe na rynku, są modele premium. Ich cena zdecydowanie przewyższa tanie opony letnie i te w klasie średniej, ale wpływ na nią mają przede wszystkim zaawansowane rozwiązania technologiczne. Opony z tego segmentu przechodzą najbardziej wymagające testy wytrzymałościowe i są produkowane z myślą o zapewnieniu najlepszych osiągów. Opony letnie klasy premium oferują takie firmy jak Michelin, Goodyear, Bridgestone, Continental, Nokian, Pirelli czy Hankook.

Opony letnie klasy średniej charakteryzuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Stanowią idealny kompromis pomiędzy produktami premium a ekonomicznymi. W tej klasie znaleźć można opony produkowane m.in. przez Firestone, Falken, Fulda czy Lassa.

Najtańsze opony letnie to te, które produkowane są z nastawieniem na niską cenę. Często pochodzą od mniej znanych marek, a to dlatego, że marki te nie wydają tak dużych środków na marketing i reklamę. Opony te pozwalają uzyskać dobre osiągi, ale największym ich wyróżnikiem jest przede wszystkim niski koszt. Cena opon budżetowych może być nawet o kilkadziesiąt procent niższa od ogumienia klasy średniej i jest to najczęstszy argument przemawiający za ich wyborem. Jeżeli chcesz kupić opony letnie najtaniej na rynku, zwróć uwagę na takie firmy jak Barum, Laufenn, West Lake, Kapsen, Marshal czy Dębica.

W sklepie internetowym oponyexpress.pl znajdziesz opony samochodowe letnie wszystkich klas, dostarczane przez producentów takich jak Annaite, Barum, BFGoodrich, Bridgestone, Continental, Dayton, Dębica, Dunlop, Falken, Firestone, Fulda, Goodyear, Hankook, Hilo, Kapsen, Lassa, Laufenn, Michelin, Nokian, Pirelli, Roadstone, Sava, Seiberling, Semperit, Tigar, West Lake oraz Yokohama.

Ceny opon letnich

W naszym sklepie internetowym kupisz nowe opony letnie w różnych segmentach cenowych - od bardzo tanich modeli klasy budżetowej, przez produkty klasy średniej, aż po modele premium. Najtańsze opony letnie kupisz już za kilkadziesiąt złotych, a dzięki regularnym promocjom i zniżkom zaopatrzysz się w najlepsze modele na rynku w okazyjnych cenach.

Gdzie kupić opony letnie? Sklep internetowy oponyexpress.pl

Sklep oponyexpress.pl to bogata oferta letnich opon samochodowych - blisko 1500 produktów dostępnych w jednym miejscu, które z łatwością kupisz przez Internet z wysyłką gratis w ciągu 24 h. Zamów nowy komplet opon letnich samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta - zadzwoń na infolinię i skorzystaj z profesjonalnej konsultacji. Potrzebujesz pomocy w montażu opon? Umów się online na wymianę opon - do wyboru masz jeden z 39 serwisów.

Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i wybierz niezawodne opony letnie, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.

Rozwiń