Opony rolnicze Kleber

Znaleziono 7 opon w cenie od 3085 zł do 7356

Kleber jest renomowaną francuską marką, produkującą opony rolnicze klasy średniej/wyższej. W swojej ofercie mamy m.in. najbardziej rozpoznawalne modele marki, takie jak choćby ponadczasowa opona Traker. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami i znajdź idealną oponę rolniczą dla siebie.

Opony Kleber rolnicze – radialne czy diagonalne?

Kleber opony rolnicze to produkty, których konstrukcja może różnić się od siebie. To, w jaki sposób opona została zbudowana, ma realny wpływ na pracę opony i bezpieczeństwo jej użytkowania. Istnieją dwa typy opon rolniczych – diagonalne i radialne. Warto dowiedzieć się, czym się od siebie różnią. Pozwoli to lepiej ocenić, jaki model sprawdzi się w przypadku Twojego ciągnika.

Wyróżnia się:

  • Opony Diagonalne – w tym przypadku osnowa zbudowana jest z ułożonych na przemian warstw kordów wzmacniających. Sąsiadujące warstwy kordów skierowane są w innym kierunku pod kątem 40 stopni, co tworzy ukośny wzór. Takie opony rolnicze świetnie radzą sobie na nierównym terenie, są też wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich praca jest bardzo cicha.
  • Opony Radialne – nasz asortyment opon Kleber zawiera również modele, które prócz zewnętrznej warstwy wzmacniającej ułożonej pod kątem 90 stopni do osi bieżnika, zawierają również kilka warstw kordu umiejscowionych ukośnie względem siebie. Taka konstrukcja sprawia, że opona jest sztywniejsza i wytrzymała. W odróżnieniu od opon diagonalnych jest mniej podatna na odkształcenia. Radialne opony rolnicze Kleber zmniejszają też zużycie paliwa. Dzieje się tak m.in. przez zwiększenie wydajności opony przy dużych prędkościach.

Wybierając opony rolnicze, musisz zastanowić się, w jakim terenie będziesz użytkować swój traktor. Istotne jest też, czy opona będzie wykorzystywana do prac polowych, czy w celach budowlanych.

Kleber opony – rodzaje rolniczych zastosowań

Produkowane pod francuską marką Kleber opony przemysłowe i rolnicze mają wiele zastosowań.

To wysokiej jakości opony radialne i diagonalne przeznaczone m.in. do: traktorów ogrodniczych, opryskiwaczy, kombajnów, maszyn leśnych, ciągników rolniczych, upraw międzyrzędowych, ładowarek rolniczych, maszyn przemysłowych, ciągników rolniczych oraz przyczep.

Opony rolnicze Kleber – na co zwrócić uwagę?

Najlepsze opony rolnicze Kleber służą wiele lat, a przez cały okres eksploatacji zapewniają niezmiennie dobre osiągi. Co zrozumiałe, najbardziej istotnym kryterium wyboru opony jest jej rozmiar. Wyprodukowane przez Kleber opony rolnicze z naszej oferty mają przykładowe wymiary 24, 28, 34, 38 i 42 cale. Pasują zatem na każdą felgę.

Wybierając opony rolnicze, warto też zwrócić uwagę na inne czynniki, istotne z punktu widzenia doboru ogumienia. Chodzi głównie o:

  • typ maszyny rolniczej, w której opona ma być zamontowana;
  • rodzaj i intensywność wykonywanych prac;
  • moc pojazdu, do którego kupujesz opony rolnicze;
  • zdolność samooczyszczenia opony (np. na mokrym gruncie);
  • indeks nośności i prędkości;
  • trakcję (stopień przyczepności do podłoża);
  • prognozowany przebieg w czasie użytkowania;
  • stopień ugniatania gleby (im niższy, tym lepiej).

Nabywając opony rolnicze marki Kleber, decydujesz się na produkt wysokiej jakości. Co ciekawe w dłuższej perspektywie zakup nieco droższych, wysokogatunkowych opon rolniczych jest tańszy. Stosunek ceny opony do długości jej użytkowania jest bowiem bardzo korzystny dla użytkownika.

Kleber opony rolnicze – oferta

Opony przemysłowe Kleber to również ogumienie świetnie spełniające się w roli opon rolniczych. Pojazdy wyposażone w odpowiednio dobrane ogumienie są efektywniejsze i zapewniają większy komfort pracy. Wydajność liczy się nawet w niewielkich gospodarstwach, dlatego prezentujemy bogatą ofertę profesjonalnych opon rolniczych firmy Kleber. To starannie wyselekcjonowane, fabrycznie nowe ogumienie do ciągników, przyczep, kombajnów i wielu innych maszyn rolniczych i przemysłowych.

Rozwiń