Opona
osobowa/zimowa
WEST LAKE
225/60R16

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

215

276

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 225/60R16
Sezon zimowe
Indeks prędkości H
Indeks nośności 98
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Oszczędność - cena/jakośc
 • Niski poziom hałasu
 • Oszczędność paliwa

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Konstrukcja bieżnika w kształcie litery „V” oraz szerokie rowki wzdłużne odpowiadają za sprawne odprowadzanie wody spod powierzchni opony.
 • Zoptymalizowany kształt lameli gwarantuje przyczepność i zapewnia odpowiednią trakcję podczas jazdy w zimowych warunkach pogodowych.
 • Specjalna zimowa mieszanka gumy wykorzystana w procesie produkcyjnym zachowuje elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach.
 • Etykieta EU

  225/60R16 SW608 98H (C,C,2,72dB)

  C

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  72 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  West Lake to chińska marka opon wchodząca w skład Zhongce Rubber Group, który należy do 10 największych producentów opon na świecie. ZC Rubber w 9 fabrykach na terenie Chin i Tajlandii produkuje opony osobowe, dostawcze, ciężarowe, rolnicze, przemysłowe i motocyklowe. Grupa posiada zaawansowane centra badawczo-rozwojowe oraz nowoczesne laboratorium testujące hałas. Posiada bardzo rozwiniętą sieć dystrybucyjną dostarczając swoje produkt do ponad 120 krajów na świecie. West Lake udziela się również w świecie motosportu organizując i sponsorując prestiżowe zawody driftingoweWestlake Drift Challenge”.