Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

276

345

zł/szt.
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport kurierem od 13zł

Parametry

Rozmiar 205 /75 R16
Sezon zimowe
Indeks prędkości Q
Indeks nośności 110/108
Typ pojazdu dostawcze

Opona dedykowana do

samochodów dostawczych

Mocne strony opony

  • Oszczędność - cena/jakośc
  • Wytrzymałość

Opis opony

Etykieta EU

205/75R16C SW612 110/108Q (E,B,2,72dB)

E

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

B

PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

72 dB

ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

opona etykieta

Marka