Opona
osobowa/letnia
TIGAR
235/40R18

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

84

123

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 235/40R18
Sezon letnie
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 95
Typ pojazdu osobowe
Rok produkcji: 2017

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Oszczędność - cena/jakośc
 • Pełna kontrola nad pojazdem na mokrej nawierzchni
 • Precyzyjne prowadzenie

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Kierunkowy wzór bieżnika zwiększa przyczepność oraz poprawia osiągi na mokrych powierzchniach.
 • 3 szerokie rowki wspomagają odprowadzanie wody spod powierzchni opony minimalizując tym samym ryzyko hydroplaningu.
 • Gwarantuje doskonałą stabilność podczas pokonywania zakrętów.
 • Barki opony o wysokiej sztywności zwiększają odporność na naprężenia oraz poprawiają precyzje kierowania.
 • Etykieta EU

  235/40R18 SYNERIS 95Y ZR XL (E,C,2,72dB)

  E

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  72 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Tigar założona została w 1935r w Serbi przez Dimitrija Mladenovicia. Początkowo firma zajmowała się produkcją obuwia gumowego szybko stając się wiodącym przedsiębiorstwem branży na rynku krajowym. Dopiero w 1959 roku w miejscowości Pirot uruchomiona została pierwsza fabryka opon samochodowych. Dziś Tigar należy do czołowych i najbardziej rozpoznawalnych producentów opon na Bałkanach. W swojej ofercie posiada ogumienie do samochodów osobowych, ciężarowych oraz lekkich aut dostawczych i maszyn rolniczych. Od 2007 roku marka należy do koncernu Michelin, a jej produkty oferowane są na rynkach całej Europy.