Opona
osobowa/zimowa
SEIBERLING
205/55R16

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

190

333

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 205/55R16
Sezon zimowe
Indeks prędkości T
Indeks nośności 91
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Bezpieczeństwo na śniegu
 • Oszczędność - cena/jakośc
 • Niski poziom hałasu

Opis opony

Sezon: zimowyPrzeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Zaawansowany wzór bieżnika – gwarantuje utrzymanie przyczepności podczas jazdy na drodze pokrytej śniegiem i lodem. Dodatkowo poprawia komfort jazdy tłumiąc hałasy i wibracje.
 • Specjalnie zaprojektowany system rowków – odpowiada za odprowadzanie wody i chroni przed zjawiskiem aquaplaningu.
 • Nowoczesna mieszanka gumy i lekka konstrukcja – skutecznie redukuje opory toczenia i wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa.
 • Etykieta EU

  205/55R16 WINTER 91T FR (F,C,2,72)

  F

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  72 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Firma Seiberling założona została przez Franka i Charlsa Seiberlinga w 1921 roku w Barberton w stanie Ohio. Dobre zarządzanie i dynamiczny rozwój w zaledwie sześć lat wprowadziło firmę do pierwszej dziesiątki rankingu światowych producentów opon. Firma zyskała dużą popularność wprowadzając na rynek w latach 60 bardzo charakterystyczną oponę z białym pasem przeznaczoną do amerykańskich aut typu „muscle”. Dziś Firma Seiberling należy do japońskiego koncernu Bridgestone i produkuje w europejskich fabrykach różnego rodzaju opony osobowe należące do klasy budżetowej.