Opona
osobowa/letnia
SEIBERLING
205/55R16

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

210

419

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 205/55R16
Sezon letnie
Indeks prędkości W
Indeks nośności 91
Typ pojazdu osobowe

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Asymetryczny wzór bieżnika znacznie poprawia przyczepność podczas pokonywania zakrętów nawet podczas jazdy na mokrych nawierzchniach.
 • Dopracowana konstrukcja i równomierny rozkład ciśnienia gwarantuje wysoką trwałość opony.
 • 4 szerokie rowki wzdłużne skutecznie odprowadzają wodę spod powierzchni opony, minimalizując tym samym ryzyko hydroplaningu.
 • Doskonały stosunek ceny do jakości.
 • Etykieta EU

  205/55R16 TOURING 2 91W (C,B,2,70dB)

  C

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  B

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  70 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Firma Seiberling założona została przez Franka i Charlsa Seiberlinga w 1921 roku w Barberton w stanie Ohio. Dobre zarządzanie i dynamiczny rozwój w zaledwie sześć lat wprowadziło firmę do pierwszej dziesiątki rankingu światowych producentów opon. Firma zyskała dużą popularność wprowadzając na rynek w latach 60 bardzo charakterystyczną oponę z białym pasem przeznaczoną do amerykańskich aut typu „muscle”. Dziś Firma Seiberling należy do japońskiego koncernu Bridgestone i produkuje w europejskich fabrykach różnego rodzaju opony osobowe należące do klasy budżetowej.