Opona
osobowa/letnia
SAVA
195/65R15
brak zdjęcia

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

184

285

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 195/65R15
Sezon letnie
Indeks prędkości H
Indeks nośności 91
Typ pojazdu osobowe

Opis opony

Etykieta EU

195/65R15 INTENSA HP2 91H (C,B,1,68db)

C

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

B

PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

68 dB

ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

opona etykieta

Marka

Sava to jeden z największych, odnoszących duże sukcesy producent opon w Europie Środkowej. Oferuje szeroką gamę opon do samochodów osobowych, SUV, dostawczych i samochodów ciężarowych. Sava posiadająca swoje korzenie w małej Słowenii, obecnie zasięgiem obejmuje całą Europę wychodząc powoli nawet poza jej obszar. Opony marki Sava produkowane są w różnych fabrykach w całej Europie. Wiele z nich jednak nadal wychodzi ze słoweńskiego zakładu produkcyjnego. To jeden z najnowocześniejszych obiektów specjalizujący się w produkcji wysokiej jakości letnich i zimowych opon do samochodów osobowych. Kupując opony Sava masz pewność, że wybrałeś wysokojakościowy produkt oparty na dziedzictwie europejskim dodatkowo wsparty nowoczesnymi rozwiązaniami i technologiami grupy Goodyear. Marka Sava oferuje przystępną cenę przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów. Opony Sava wytwarzane są przez wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel przy użyciu zaawansowanych urządzeń produkcyjnych. Wszystkie produkty przechodzą dokładne testy kontroli jakości w słoweńskim zakładzie produkcyjnym, zanim zostaną wysłane do innych części Europy. Każda wprowadzona do sprzedaży opona spełnia bardzo surowe standardy jakości. Wszystkie opony Sava objęte są gwarancją na wady wykonania, materiałowe i konstrukcyjne na warunkach opisanych w gwarancji Sava na opony w regionie EMEA. Szczegółowych informacji na temat postanowień i warunków gwarancyjnych udzielają lokalni sprzedawcy opon.