Opona
osobowa/zimowa
ROADSTONE
235/65R17

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

296

369

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 235/65R17
Sezon zimowe
Indeks prędkości H
Indeks nośności 108
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

samochodów typu SUV / 4x4 z przenaczeniem na asfalt

Mocne strony opony

 • Wytrzymałość
 • Znakomita przyczepność na śniegu i błocie pośniegowych
 • Oszczędność - cena/jakośc

Opis opony

Przeznaczenie: samochody typu SUV i 4x4Główne cechy charakterystyczne:

 • Kierunkowy bieżnik w kształcie litery „V” poprawia trakcję zarówno na mokrych jak i suchych nawierzchniach.
 • Duża liczba gęsto rozmieszczonych lameli efektywnie wzmacnia przyczepność podczas jazdy na powierzchni pokrytej śniegiem i błotem pośniegowym.
 • Specjalnie zaprojektowany kształt bloków pozwala na uzyskiwanie wysokich osiągów w ciężkich zimowych warunkach.
 • Etykieta EU

  235/65R17 WINGUARD SUV 108H XL (gr. Nexen) (E,E,3,73dB)

  E

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  E

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  73 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Południowokoreańska marka Roadstone należąca do grupy Nexen posiada fabrykę Yangsan i Changnyeong. Fabryka w Changnyeong powstała w 2012r. to duży liczący 500 000 metrów kwadratowych obiekt. Korzysta z ekologicznych, najnowocześniejszych i wysoce zautomatyzowanych maszyn produkując wysokiej jakości wyroby. Ponadto opony marki Roadstone produkowane są w fabryce Qingado w Chinach, czyli w jednym znajwiększych na świecie rynków oponiarskich.Roadstone posiada globalne sieci badawczo-rozwojwe między innymi w takich krajach jak Korea, Chiny, Niemcy i Stany Zjednoczone, w których współpracują ze sobą światowej klasy badacze i naukowcy, aby tworzyć nowe rozwiązania i technologie dla klientów na całym świecie. Marka Roadstone wyróżniaja się jednym z najwyższych wskaźników wzrostu w branży sprzedając swoje opony w ponad 100 krajach na całym świecie.