Opona
osobowa/zimowa
ROADSTONE
225/55R17

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

286

357

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 225/55R17
Sezon zimowe
Indeks prędkości V
Indeks nośności 101
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Wytrzymałość
 • Znakomita przyczepność na śniegu i błocie pośniegowych
 • Oszczędność - cena/jakośc

Opis opony

Sezon: zimowyPrzeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Bieżnik uzbrojony w dodatkowy rowek oraz liczne nacięcia – wspomaga szybkie osuszanie w czasie jazdy na mokrej czy też pokrytej błotem pośniegowym drodze ograniczając ryzyko hydroplaningu do minimum.
 • Duża liczba specjalnie zaprojektowanych lameli – poprawia skuteczność hamowania na śniegu.
 • Bieżnik wykonany w technologii „ZigZag” – gwarantuje utrzymanie pełnej kontroli nad pojazdem nawet podczas bardzo dynamicznej jazdy.
 • Wyspecjalizowana boczna krawędź – odpowiada za szybkie odprowadzanie ciepła oraz zwiększa wytrzymałość opony.
 • Etykieta EU

  225/55R17 WINGUARD SPORT 101V XL (gr. Nexen) (C,C,3,73)

  C

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  73 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Południowokoreańska marka Roadstone należąca do grupy Nexen posiada fabrykę Yangsan i Changnyeong. Fabryka w Changnyeong powstała w 2012r. to duży liczący 500 000 metrów kwadratowych obiekt. Korzysta z ekologicznych, najnowocześniejszych i wysoce zautomatyzowanych maszyn produkując wysokiej jakości wyroby. Ponadto opony marki Roadstone produkowane są w fabryce Qingado w Chinach, czyli w jednym znajwiększych na świecie rynków oponiarskich.Roadstone posiada globalne sieci badawczo-rozwojwe między innymi w takich krajach jak Korea, Chiny, Niemcy i Stany Zjednoczone, w których współpracują ze sobą światowej klasy badacze i naukowcy, aby tworzyć nowe rozwiązania i technologie dla klientów na całym świecie. Marka Roadstone wyróżniaja się jednym z najwyższych wskaźników wzrostu w branży sprzedając swoje opony w ponad 100 krajach na całym świecie.