Opona
osobowa/letnia
PIRELLI
205/55R16

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

323

645

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 205/55R16
Sezon letnie
Indeks prędkości H
Indeks nośności 91
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Komfort
 • Niski poziom hałasu
 • Precyzyjne prowadzenie na mokrej nawierzchni

Opis opony

Sezon: letniPrzeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Nowoczesna konstrukcja oraz materiały hybrydowe – gwarantują stabilną i bezpieczną jazdę na mokrej drodze.
 • Udoskonalony kształt bieżnika zawierający specjalne rozmieszczenie bloków – obniża poziom hałasu emitowany wewnątrz pojazdu zwiększając tym samym komfort podróżowania.
 • Obniżona waga opony, nowoczesne materiały, nowatorska mieszanka i opływowe ściany boczne – minimalizują opory toczenia zmniejszając tym samym zużycie paliwa i emisję CO2 do atmosfery, co czyni oponę ekonomiczną i ekologiczną.
 • Etykieta EU

  205/55R16 P1 CINTURATO VERDE 91H (B,B,2,70dB)

  B

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  B

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  70 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Firma Pirelli została założona w Mediolanie w 1872 roku i dziś jest globalną marką znaną z najnowocześniejszych technologii, najwyższej jakości produkcji i pasji do innowacji, która w dużym stopniu opiera się na włoskich korzeniach. Marka Pirelli jest znana jako ikona technologii i doskonałości. Jest to nazwa oznaczająca ekskluzywny styl z włoskim dziedzictwem, podkreślanym przez dominującą pozycję firmy jako dostawcy dla producentów luksusowych samochodów. Produkty Pirelli powstają we współpracy z najbardziej wymagającymi i prestiżowymi producentami. Należą do nich Ferrari, Maserati, Lamborghini, Porsche, Bentley, Aston Martin, Rolls-Royce, Pagani i McLaren, a także producenci samochodów premium, takich jak Audi, Mercedes, BMW, Jaguar, Land Rover, Tesla i Volvo oraz producenci motocykli, tacy jak Ducati, BMW, MV Agusta, Triumph i KTM.Pirelli prowadzi działalność w 19 fabrykach w 13 karach zatrudniając przy tym około 30 000 pracowników z różnych krajów. Każdy z nich ma silne poczucie wspólnego celu i przynależności do wysoce profesjonalnego środowiska, które nieustannie dąży do innowacji i poprawiania wynikówSława marki Pirelli wynika również z zaangażowania w wiele działań poza produkcją opon. Od 110 lat wspiera sporty motorowe, sponsoruje wiele dyscyplin sportowych – od włoskiej drużyny piłkarskiej Inter Mediolan i zdobywcy Pucharu Ameryki Emirates Team w Nowej Zelandii, do drużyny baseballowej Los Angeles Dogers. Firma Pirelli wspiera również sztukę i angażuje się w liczne inicjatywy dla społeczności. Pirelli jest jedynym dostawcą opon do mistrzostw świata Formuły 1 od 2011 roku dostarczając około 1700 opon na wyścig co w skali roku łącznie z testami daje 45 000 sztuk.