Opona
osobowa/zimowa
NOKIAN
185/65R15

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

201

314

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 185/65R15
Sezon zimowe
Indeks prędkości T
Indeks nośności 88
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Oszczędność paliwa
 • Znakomita przyczepność na śniegu i błocie pośniegowych
 • Doskonała trakcja w śniegu

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Precyzyjnie i starannie zaprojektowany każdy blok i lamela bieżnika gwarantuje przyczepność na mistrzowskim poziomie w każdych, nawet najcięższych warunkach pogodowych.
 • Masywne i solidne żebro centralne odpowiada za zwiększenie precyzji i kontroli prowadzenia.
 • Mieszanka wykonana w technologii „Twin Trac Silica” zapewnia wysoką stabilność jazdy niezależnie od warunków pogodowych oraz niski opór toczenia, co z kolej przekłada się na niższe zużycie paliwa.
 • Technologia „Deep Snow Booster” czyli ostre skosy na klockach barkowych dodatkowo wspomagają przyczepność podczas jazdy na drodze pokrytej głęboką warstwą śniegu.
 • Etykieta EU

  185/65R15 WR D4 88T (C,B,1,68)

  C

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  B

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  68 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Nokian Tryres jest najbardziej wysuniętym na północ producentem opon na świecie. Promuje i umożliwia bezpieczną jazdę nawet w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych charakterystycznych dla tego obszaru. Zajmuje się produkcją innowacyjnych opon do samochodów osobowych, ciężarówek i ciężkich maszyn, które sprzedawane są głównie na obszarach charakteryzujących opadami śniegu, dużą ilością lasów oraz trudnymi warunkami jazdy spowodowanymi zmianami związanymi z występowaniem różnych pór roku.W 2016 roku firma zatrudniała ponad 4 400 pracowników, a sprzedaż osiągnęła poziom €1,4 bln. Akcje Nokian Tyres są notowana na giełdzie NASDAQ w Helsinkach.Kluczowe produkty produkowane są w fabrykach w Finlandii w mieście Nokia oraz w Rosji w Vsevolozhsku. Część asortymentu wytwarzana jest przez producentów kontraktowych w fabrykach, w których poziom jakości odpowiada wysokim standardom Nokian Tyres. Firma Nokian Tryes została założona w 1988 roku, a jej korzenie sięgają aż do 1898, kiedy to powstała firma Suomen Gummitehdas Oy, czyli Fińska Fabryka Gumy.