Opona
osobowa/letnia
LAUFENN
205/60R16

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

312

557

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 205/60R16
Sezon letnie
Indeks prędkości V
Indeks nośności 92
Typ pojazdu osobowe

Opis opony

Sezon: opona letniaPrzeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Asymetryczny wzór bieżnika - optymalne osiągi na suchej i mokrej nawierzchni.
 • Opływowy kształt bieżnika - zwiększona przyczepność i efektywne odprowadzanie wody.
 • Nowa mieszanka hybrydowa - zmniejszony opór toczenia i zwiększa żywotność opony na zużycie.
 • Specjalna powłoka gumowa - wysoka wydajność paliwa.
 • Etykieta EU

  205/60R16 LK01 S FIT EQ 92V (gr.Hankook) (C,B,2,71dB)

  C

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  B

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  71 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  LAUFENN to marka stworzona przez koncern Hankooka w 2016r. Oferowane przez nią produkty skierowane są specjalnie dla klientów rynku europejskiego. Laufenn posiada w swojej ofercie szeroką gamę rozmiarów opon do samochodów osobowych, 4x4 oraz dostawczych.Opony Laufenn'a opracowane zostały w Europejskim Centrum Technicznym Hankooka w Hanowerze.