Opona
osobowa/zimowa
LASSA
155/70R13

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

202

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 155/70R13
Sezon zimowe
Indeks prędkości T
Indeks nośności 75
Typ pojazdu osobowe

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Bieżnik wyposażony został w głębokie rowki co gwarantuje optymalne odprowadzanie śniegu i wody spod powierzchni opony.
 • Zoptymalizowana sztywność bloków bieżnika zapewnia skuteczne i bezpieczne hamowanie.
 • Specjalna technologia lameli umożliwia uzyskanie jeszcze lepszej przyczepności podczas jazdy na śniegu i lodzie.
 • Zoptymalizowana konstrukcja, zmniejszona waga i poprawione opory toczenia względem poprzedniej wersji bieżnika.
 • Etykieta EU

  155/70R13 SNOWAYS 3 75T 3PMSF (E,C,B,70)

  E

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  70 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Firma Brisa - wiodący producent opon w Turcji i szósty producent opon w Europie - zyskała międzynarodowe uznanie za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania jakością mające na celu pełne usatysfakcjonowanie klientów i nadal buduje swą przyszłość na dążeniu do doskonałości.Lassa została założona w roku 1974 przez Sabanci Group - wiodący turecki koncern przemysłowy, natomiast produkcję uruchomiła w roku 1978. W reakcji na rozwój światowego przemysłu oponiarskiego Sabanci Group wraz z japońskim Bridgestone Corporation inicjują partnerstwo joint venture w listopadzie 1988 roku. Nowa firma - BRISA Bridgestone Sabanci Tyre Manufacturing and Trading Inc.- stanowiła wówczas największą japońską inwestycję w Turcji. Ta synergia joint venture pozwoliła firmie na zwiększenie zdolności produkcyjnej i na rozszerzenie asortymentu.Brisa posiada jedne z największych na świecie hal produkcyjnych skupionych pod jednym dachem. Mieszczą się one w Izmit, będącym unikalnym i wyjątkowo bogatym w zieleń miastem przemysłowym, zbudowanym przez koncern Sabanci Group i usytuowanym sto kilometrów na wschód od Istambułu.Całkowita powierzchnia zintegrowanych obiektów do produkcji opon rozciąga się na jednym milionie m2, natomiast zadaszony zakład produkcyjny ma powierzchnię 370,000 m2, gdzie produkuje się ponad czterysta różnych typów opon, począwszy od opon do samochodów osobowych aż po opony do robót ziemnych. Nowe produkty są stale wdrażane, aby utrzymać konkurencyjną pozycję nie tylko na rynku wewnętrznym lecz także na rynkach światowych. Brisa sprzedaje swoje produkty producentom samochodów oraz sprzedawcom detalicznym w ponad 30 krajach, głównie europejskich.Brisa wspomaga proces produkcyjny poprzez własne Centrum Badawczo-Rozwojowe (Tyre Research and Development Centre), które jest wyposażone w laboratoria zdolne do przeprowadzania standardowych oraz specjalistycznych badań i do komputerowego projektowania opon, a także w centrum rozwojowe oraz konferencyjne. Pozostając we współpracy z Bridgestone Technical Centre, centrum to odgrywa istotną rolę w umacnianiu konkurencyjności firmy Brisa na światowych rynkach. Firma Brisa wytwarza opony w zgodności z następującymi standardami: Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001: 2001 (Quality Management Standards), Specyfikacją Techniczną ISO/TS 16949:2002 (Automotive Industry Quality Management Systems Technical Specification), oraz z Systemem Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 (Environmental Management Standards), a także w zgodności ze specyficznymi wymogami klientów.