Opona
osobowa/letnia
KAPSEN
185/65R14

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

92

123

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 185/65R14
Sezon letnie
Indeks prędkości H
Indeks nośności 86
Typ pojazdu osobowe
Rok produkcji: 2019

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Oszczędność - cena/jakośc

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Bieżnik zaprojektowany z myślą o samochodach osobowych przemieszczających się głównie na drogach miejskich.
 • Charakteryzuje się wysoką precyzją kierowania oraz dobrą przyczepnością zarówno na prostych jak i bardzo krętych odcinkach drogi.
 • Rowki wzdłużne i poprzeczne odpowiadają za odprowadzanie wody spod powierzchni opony, minimalizując tym samym ryzyko aquaplaningu.
 • Etykieta EU

  185/65R14 H202 86H (E,C,70dB)

  E

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  70 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Marka Kapsen została stworzona przez koncern Hangzhou Zhongce Rubber Company (w skrócie ZC Rubber). Koncern ten jest światowym potentatem czego dowodem jest miejsce w pierwszej dziesiątce (od 2011r.) największych producentów opon na świecie. ZC Rubber w 9 fabrykach na terenie Chin i Tajlandii produkuje opony osobowe, dostawcze, ciężarowe, rolnicze, przemysłowe i motocyklowe.