Opona
osobowa/letnia
HANKOOK
275/45R21

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

845

1457

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 275/45R21
Sezon letnie
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 110
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

Mocne strony opony

Opis opony

Etykieta EU

275/45R21 K127A VENTUS S1 EVO3 110Y ZR XL (C,A,2,73dB)

C

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

A

PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

73 dB

ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

opona etykieta

Marka

Hankook to koreańska marka założona w 1941 roku, która dzięki ciągłemu zaangażowaniu w rozwój technologiczny i innowacyjność zmierza do pozycji czołowego światowego producenta opon. Hankook posiada 8 zakładów produkcyjnych rozmieszczonych w takich krajach jak Korea, Chiny, Węgry i Indonezja oraz zatrudnia 22 000 pracowników. Firma może pochwalić się bardzo szeroko rozwiniętą siecią dystrybucji, dzięki której opony Hankook dostępne są w ponad 180 krajach. Głównym celem przyszłościowym firmy jest umocnienie globalnej konkurencyjności za pomocą strategicznych inwestycji w wykwalifikowanych pracowników co ma na celu rozszerzenie działalności badawczo-rozwojowej. Hankook to niezawodny współtwórca przyszłościowych rozwiązań w przemyśle samochodowym oraz dumny dostawca opon wysokiej jakości dla swoich partnerów, a także marka o najwyższej reputacji będąca 7 największą firmą na świecie.