Opona
osobowa/zimowa
GOODYEAR
205/55R16

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

444

821

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 205/55R16
Sezon zimowe
Indeks prędkości T
Indeks nośności 91
Typ pojazdu osobowe

Opis opony

Sezon: zimowyPrzeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Technologia „3D BIS” znacznie skraca drogę hamowania i zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach pogodowych.
 • Technologia „Tread Optimal Performance” – gwarantuje większą odporność na ścieranie, wydłużając przy tym maksymalnie okres eksploatacji.
 • Bieżnik wyposażony w hydrodynamiczne rowki – umożliwia skuteczne odprowadzanie wody, ograniczając do minimum ryzyko „aquaplaningu”.
 • Etykieta EU

  205/55R16 ULTRA GRIP 9+ MS 91T M+S (C,B,2,71dB)

  C

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  B

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  71 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Goodyear Tire & Rubber Company rozpoczęła działalność w 1898 roku zatrudniając zaledwie 13 pracowników produkujących opony do rowerów i wózków. Filozofia Goodyeara od momentu założenia opierała się na ciągłym doskonaleniu i innowacjach. Dziś jest to jedna z największych na świecie firm oponiarskich działająca w większości regionów świata i należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek, której roczna sprzedaż przekracza 15 miliardów dolarów. Firma produkuje i sprzedaje bardzo szeroką gamę opon do większości zastosowań oraz chemikalia związane z gumą. Goodyear zatrudnia około 65 tysięcy pracowników w lokalizacjach na całym świecie oraz wytwarza swoje produkty w 47 obiektach rozmieszczonych w 21 krajach. Ponadto prowadzi około 1100 punktów sprzedaży oraz serwisów, w których w prowadzona jest sprzedaż detaliczna oraz wykonywane są naprawy i inne usługi samochodowe. Do grupy Goodyeara należą takie marki jak:

 • Fulda
 • Dunlop
 • Dębica
 • Sava
 • Kelly Tires