Opona
osobowa/zimowa
FIRESTONE
185/60R14

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

195

385

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 185/60R14
Sezon zimowe
Indeks prędkości T
Indeks nośności 82
Typ pojazdu osobowe

Opis opony

Etykieta EU

185/60R14 WINTERHAWK 4 82T 3PMSF (E,B,2,73dB)

E

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

B

PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

73 dB

ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

opona etykieta

Marka

Firestone to amerykańska firma utworzona w 1900 roku przez Harveya Firestona w mieście Akron, gdzie powstała jej pierwsza fabryka. W 1907 roku Henry Ford złożył w fabryce Firestona największe wówczas zamówienie branżowe obejmujące dwa tysiące kompletów opon do swojego najnowszego modelu auta. Realizacja tego zamówienia zapoczątkowała wieloletnią współprace pomiędzy tymi przedsiębiorstwami. Dziś marka Firestone należy do japońskiego Koncernu Bridgestone i produkuje niezawodne i dopracowane opony w oparciu o swoje ponad 100 letnie doświadczenie w branży, obejmujące również sporty motorowe takie jak wyścigi „Indianapolis 500”, w których produkty Firestone wielokrotnie pomagały osiągać kierowcą sukcesy. Firestone posiada bardzo szeroką ofertę, produkuje opony przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do maszyn rolniczych. Marka zaliczana jest do klasy średniej, a jej produkty dzięki doskonałemu stosunkowi ceny do jakości cieszą się dużym uznaniem kierowców.