Opona
osobowa/letnia
FIRESTONE
165/65R15

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

262

473

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 165/65R15
Sezon letnie
Indeks prędkości T
Indeks nośności 81
Typ pojazdu osobowe

Opis opony

Sezon: letniPrzeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Bieżnik wykonany z nowoczesnej mieszanki zawierający klocki o fazowanych krawędziach – takie rozwiązanie gwarantuje znakomitą przyczepność podczas jazdy na mokrej nawierzchni.
 • Zoptymalizowany obszar styku bieżnika z powierzchnią drogi – umożliwia skuteczne hamowanie na suchych powierzchniach.
 • Technologia „Nano PRO” – zapewnia utrzymanie osiągów na tym samym poziomie przez cały okres eksploatacji.
 • Nowoczesna mieszanka – gwarantuje wysoką odporność pozwalając na uzyskanie bardzo dużych przebiegów.
 • Etykieta EU

  165/65R15 ROADHAWK 81T (C,A,2,70dB)

  C

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  A

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  70 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Firestone to amerykańska firma utworzona w 1900 roku przez Harveya Firestona w mieście Akron, gdzie powstała jej pierwsza fabryka. W 1907 roku Henry Ford złożył w fabryce Firestona największe wówczas zamówienie branżowe obejmujące dwa tysiące kompletów opon do swojego najnowszego modelu auta. Realizacja tego zamówienia zapoczątkowała wieloletnią współprace pomiędzy tymi przedsiębiorstwami. Dziś marka Firestone należy do japońskiego Koncernu Bridgestone i produkuje niezawodne i dopracowane opony w oparciu o swoje ponad 100 letnie doświadczenie w branży, obejmujące również sporty motorowe takie jak wyścigi „Indianapolis 500”, w których produkty Firestone wielokrotnie pomagały osiągać kierowcą sukcesy. Firestone posiada bardzo szeroką ofertę, produkuje opony przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do maszyn rolniczych. Marka zaliczana jest do klasy średniej, a jej produkty dzięki doskonałemu stosunkowi ceny do jakości cieszą się dużym uznaniem kierowców.