Opona
osobowa/letnia
FALKEN
195/65R15

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

252

413

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 195/65R15
Sezon letnie
Indeks prędkości H
Indeks nośności 91
Typ pojazdu osobowe

Opis opony

Etykieta EU

195/65R15 SINCERA SN110 91H (C,A,B,70dB)

C

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

A

PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

70 dB

ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

opona etykieta

Marka

Marka Falken powstała w roku 1983 w Japoni jako flagowa marka wyczynowych opon radialnych. Jej założyciele świadomie wybrali nazwę kojarzącą się dynamiką, wydajnością i naturalną elegancją. Obecnie, ponad trzy dziesięciolecia później, Falken jest znaną, niezależną firmą, która koncentruje się na produkcji wysokiej jakości wyrobów, wciąż udoskonalając je poprzez prace rozwojowe i próby przeprowadzane w zawodowym sporcie motorowym.Firma Falken to jeden z najbardziej uznanych producentów opon na świecie. W obrębie japońskiej grupy Sumitomo Rubber Industries Ltd. Marka ta posiada bardzo wysoką pozycję, między innymi jako symbol wydajności i wizerunku w międzynarodowym sporcie motorowym.