Opona
osobowa/zimowa
DUNLOP
265/55R19

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

738

1230

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 265/55R19
Sezon zimowe
Indeks prędkości H
Indeks nośności 109
Typ pojazdu osobowe
Rok produkcji: 2017

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Unikatowy system lamelek gwarantuje utrzymanie znakomitej kontroli nad pojazdem na drodze pokrytej śniegiem.
 • Szerokie rowki odpowiadają za skuteczne odprowadzanie wody spod powierzchni opony, minimalizując tym samym ryzyko aquaplaningu.
 • Specjalna mieszanka krzemionkowa utrzymuje elastyczność opony nawet w bardzo niskich temperaturach, co zapewnia utrzymanie przyczepności w każdych zimowych warunkach pogodowych.
 • Etykieta EU

  265/55R19 GRANDTREK WT M3 109H M+S MO (E,C,2,73dB)

  E

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  73 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Dunlop jest jednym z wiodących na świecie producentów opon o wysokich osiągach. Dunlop to marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company z siedzibą w Akron w stanie Ohio, która zatrudnia około 73 000 osób w 22 krajach i produkuje prawie 200 milionów opon rocznie. Historia Dunlopa (obecnie zbliża się do 125 lat) związana jest z pierwszą oponą pneumatyczną i początkiem wyścigów samochodowych. To dziedzictwo znajduje odzwierciedlenie w projekcie każdej wyprodukowanej przez firmę opony. Dunlop kładzie nacisk na wydajność oraz doprowadził do licznych innowacji i przełomowych technologii. Oprócz opon samochodowych Dunlop produkuje szeroką gamę opon do motocykli, quadów, gokartów wyścigowych i samochodów dostawczych. Sponsoruje także wiele wyścigowych i wysokowydajnych imprez motoryzacyjnych.