Opona
osobowa/letnia
DUNLOP
195/55R16

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

151

246

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 195/55R16
Sezon letnie
Indeks prędkości H
Indeks nośności 87
Typ pojazdu osobowe
Rok produkcji: 2018

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Asymetryczny trzy strefowy kształt bieżnika zapewnia zarówno wysoką odporność na aquaplaning i komfort prowadzenia jak również umożliwia sportową, agresywną jazdę.
 • Specjalna konstrukcja klocków bieżnika redukuje hałas emitowany przez oponę oraz gwarantuje równomierne zużywanie.
 • Charakteryzuje się również wysoką stabilnością i płynnością jazdy nawet przy wysokich prędkościach.
 • Nowoczesna krzemionkowa mieszanka pozwala uzyskać optymalny poziom przyczepności i skuteczności hamowania na suchych i mokrych drogach.
 • Etykieta EU

  195/55R16 SP SPORT 01 87H MFS MO (F,B,2,69dB)

  F

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  B

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  69 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Dunlop jest jednym z wiodących na świecie producentów opon o wysokich osiągach. Dunlop to marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company z siedzibą w Akron w stanie Ohio, która zatrudnia około 73 000 osób w 22 krajach i produkuje prawie 200 milionów opon rocznie. Historia Dunlopa (obecnie zbliża się do 125 lat) związana jest z pierwszą oponą pneumatyczną i początkiem wyścigów samochodowych. To dziedzictwo znajduje odzwierciedlenie w projekcie każdej wyprodukowanej przez firmę opony. Dunlop kładzie nacisk na wydajność oraz doprowadził do licznych innowacji i przełomowych technologii. Oprócz opon samochodowych Dunlop produkuje szeroką gamę opon do motocykli, quadów, gokartów wyścigowych i samochodów dostawczych. Sponsoruje także wiele wyścigowych i wysokowydajnych imprez motoryzacyjnych.