Opona
osobowa/letnia
DĘBICA
225/45R17

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

247

408

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 225/45R17
Sezon letnie
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 91
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Doskonałe osiągi przy wysokiej prędkości
 • Precyzyjne prowadzenie
 • Oszczędność - cena/jakośc

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Nowy asymetryczny wzór bieżnika oraz konkurencyjne parametry na etykiecie zadowolą najbardziej wymagających klientów,
 • Opona zapewnia pewne prowadzenie i precyzyjne pokonywanie zakrętów zarówno na suchych jak i na mokrych nawierzchniach nawet podczas szybkiej agresywnej jazdy.
 • Zwiększona liczba rowków wzdłużnych i poprzecznych jeszcze skuteczniej odprowadzają wodę spod powierzchni opony, minimalizując tym samym ryzyko aquaplaningu.
 • Równomiernie rozprowadzenie ciśnienia w oponie przekłada się na zwiększoną trwałość i długie przebiegi.
 • Nowa mieszanka gumowa w stopce redukuje utratę energii i obniża opory toczenia.
 • Etykieta EU

  225/45R17 PRESTO UHP 2 91Y FP (C,B,2,70dB)

  C

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  B

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  70 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Firma Oponiarska Dębica S.A. założona została w 1939 roku i do dziś jest wiodącym i najbardziej rozpoznawalny na polskim rynku producentem opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego Spółki. Firma Oponiarska Dębica S.A. jest największym w Europie i jednym z największych na świecie zakładów koncernu Goodyear. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii. Według danych Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, T.C. Dębica S.A. jest największym inwestorem i zakładem pracy w Dębicy i na Podkarpaciu. Zatrudnia blisko 2900 pracowników, współpracując z ponad 300 firmami lokalnymi.Opony Marki Dębica należą do klasy ekonomicznej.