Opona
osobowa/letnia
DAYTON
165/70R13

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

94

185

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 165/70R13
Sezon letnie
Indeks prędkości T
Indeks nośności 79
Typ pojazdu osobowe
Rok produkcji: 2017

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Precyzyjne prowadzenie
 • Pełna kontrola nad pojazdem na mokrej nawierzchni
 • Oszczędność - cena/jakośc

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Asymetryczny wzór bieżnika znacznie poprawia przyczepność podczas pokonywania zakrętów nawet podczas jazdy na mokrych nawierzchniach.
 • Dopracowana konstrukcja i równomierny rozkład ciśnienia gwarantuje wysoką trwałość opony.
 • 4 szerokie rowki wzdłużne skutecznie odprowadzają wodę spod powierzchni opony, minimalizując tym samym ryzyko hydroplaningu.
 • Doskonały stosunek ceny do jakości.
 • Etykieta EU

  165/70R13 TOURING 2 79T (E,B,2,70dB)

  E

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  B

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  70 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Firma Dayton założona została w 1905 roku przez amerykańskiego przedsiębiorcę Johna C.Hoovena. Początkowo działalność firmy ograniczała się do wytwarzania wężów ogrodowych, płaszczów, uszczelek oraz innych prostych towarów z gumy. W 1908 powstał pierwszy projekt opony marki Dayton i od tego czasu branża oponiarska stała się głównym priorytetem rozwojowym firmy. Dziś marka należy do japońskiego koncernu Bridgestone i produkuje różnego typu opony osobowe zaliczane do klasy budżetowej.