Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

216

431

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 215/65R16
Sezon letnie
Indeks prędkości H
Indeks nośności 98
Typ pojazdu osobowe
Rok produkcji: 2017

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Komfort
 • Oszczędność paliwa
 • Precyzyjne prowadzenie

Opis opony

Sezon: letniPrzeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Udoskonalona konstrukcja – jest gwarancją utrzymania równowagi między komfortem, a precyzją prowadzenia.
 • Specjalnie zaprojektowane zamknięte nacięcia – sprawiają, iż opona pracuje cicho i płynnie, czyniąc jazdę bardzo komfortową.
 • Szerokie rowki obwodowe – skutecznie odprowadzają wodę zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa podczas jazdy na mokrej nawierzchni.
 • Bieżnik wyposażony w poprzeczne i wzdłużne klocki barkowe – umożliwia skuteczne hamowanie i popra trakcji.
 • Mieszanka „NanoPro-Tech” – zmniejsza opory toczenia bez utraty przyczepności na mokrej nawierzchni redukując jednocześnie zużycie paliwa.
 • Etykieta EU

  215/65R16 TURANZA T001 98H RENEGADE (C,C,2,71dB)

  C

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  71 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Bridgestone Corporation z siedzibą w Tokio to największy na świecie producent opon i innych wyrobów z gumy od 1989 roku. Bridgestone Corporation oraz jej spółki zatrudniają ponad 140 000 osób na całym świecie, obsługują 178 zakładów w 25 krajach i sprzedają produkty w ponad 150 krajach. Statystycznie jeden na pięć pojazdów na świecie napędzana jest przez opony Bridgestone. Firma może się pochwalić największą wartością inwestycji w branży oponiarskiej na poziomie 700 mln euro rocznie. W Polsce znajdują się 4 fabryki koncernu, które zatrudniają łącznie 2700 osób. Fabryka Bridgestone w Poznaniu należy do najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych obiektów, produkuje zaawansowane technologicznie opony do samochodów osobowych typu UHP, Run-Flat oraz z technologią ologic.Bridgestone jest jednym z wiodących dostawców opon na oryginalne wyposażenie samochodów fabrycznie nowych. Firma została wyróżniona nagrodami „BMW Supplier Innovation Award 2014 oraz „Volkswagen Group Award”. Do grupy Bridgestone należą takie marki jak:

 • Firestone
 • Dayton
 • Nokian
 • Lassa