Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność

202

347

zł/szt.
brutto
ZAPYTAJ
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 195/65R15
Sezon zimowe
Indeks prędkości T
Indeks nośności 91
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Bezpieczeństwo na drodze
 • Komfort
 • Prezycyjne prowadzenie w warunkach zimowych

Opis opony

Sezon: zimowyPrzeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Nowoczesne Lamele 3D - optymalizują sztywność rzeźby zachowując przy tym elastyczność.
 • Pojemne skośne rowki – gwarantują utrzymanie trakcji na wysokim poziomie podczas jazdy w zimowych warunkach.
 • Zaokrąglone narożniki bloków – poprawiają odprowadzanie wody i błota pośniegowego zapewniając doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni.
 • Duże rowki odpływowe – pomagają w oczyszczaniu obszaru kontaktu opony zwiększając tym samym przyczepność i kontrolę podczas pokonywania zakrętów.
 • Polimery „NanoPro” – sprawiają, iż mieszanka gumowa utrzymuje elastyczność nawet przy bardzo niskim poziomie temperatury.
 • Etykieta EU

  195/65R15 BLIZZAK LM001 91T (E,C,2,72dB)

  E

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  72 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Bridgestone Corporation z siedzibą w Tokio to największy na świecie producent opon i innych wyrobów z gumy od 1989 roku. Bridgestone Corporation oraz jej spółki zatrudniają ponad 140 000 osób na całym świecie, obsługują 178 zakładów w 25 krajach i sprzedają produkty w ponad 150 krajach. Statystycznie jeden na pięć pojazdów na świecie napędzana jest przez opony Bridgestone. Firma może się pochwalić największą wartością inwestycji w branży oponiarskiej na poziomie 700 mln euro rocznie. W Polsce znajdują się 4 fabryki koncernu, które zatrudniają łącznie 2700 osób. Fabryka Bridgestone w Poznaniu należy do najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych obiektów, produkuje zaawansowane technologicznie opony do samochodów osobowych typu UHP, Run-Flat oraz z technologią ologic.Bridgestone jest jednym z wiodących dostawców opon na oryginalne wyposażenie samochodów fabrycznie nowych. Firma została wyróżniona nagrodami „BMW Supplier Innovation Award 2014 oraz „Volkswagen Group Award”. Do grupy Bridgestone należą takie marki jak:

 • Firestone
 • Dayton
 • Nokian
 • Lassa