Opona
osobowa/letnia
BARUM
165/60R14

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

113

136

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 165/60R14
Sezon letnie
Indeks prędkości T
Indeks nośności 75
Typ pojazdu osobowe
Rok produkcji: 2017

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Komfort
 • Pełna kontrola nad pojazdem na mokrej nawierzchni
 • Precyzyjne prowadzenie

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Udoskonalony asymetryczny wzór bieżnika gwarantuje pewne prowadzenie i precyzyjne pokonywanie zakrętów zarówno na suchych jak i na mokrych drogach.
 • 3 szerokie rowki wzdłużne odpowiadają za odprowadzanie wody spod powierzchni opony minimalizując tym samym ryzyko aquaplaningu.
 • Wysoki poziom przyczepności podczas gwałtownych ruchów kierownicą oraz skrócona droga hamowania na mokrych nawierzchniach.
 • Charakteryzuje się niskim poziomem hałasu co sprawia, iż jazda jest bardziej komfortowa.
 • Etykieta EU

  165/60R14 BRILLANTIS 2 75T (E,C,2,70dB)

  E

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  70 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Barum to największy czeski producent opon do samochodów osobowych, ciężarowych oraz innych maszyn należący do grupy Continental. Historia firmy sięga do 1948 roku kiedy to trzej producenci opon – Bata, Rubena i Mitas łączą siły w czeskim mieście Zilin tworząc markę Barum. Dziś Barum jest jednym z najlepiej prosperujących producentów opon w Europie Środkowej. Firma posiada zakład produkcyjny w miejscowości Otrokovice, w którym to zatrudnienie znajduje 4800 pracowników będąc tym samym największym pracodawcą w regionie Zilina. Roczna produkcja przekracza 21 milionów opon przeznaczonych do samochodów osobowych oraz niecały milion opon ciężarowych. Opony Barum to połączenie wszechstronności i solidności przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Zapewniają imponująco wysoki przebieg i dobrze zbalansowane właściwości jezdne.