Opona
osobowa/zimowa
BARUM
145/70R13

Zamów opony do serwisu z montażem

Możesz to zrobić w koszyku

Dostępność
sztuk

133

175

zł/szt.
brutto
KUP TERAZ
Czas dostawy 24h
Dostawa do serwisu gratis
Transport zawsze GRATIS

Parametry

Rozmiar opony 145/70R13
Sezon zimowe
Indeks prędkości T
Indeks nośności 71
Typ pojazdu osobowe

Opona dedykowana do

samochody osobowe

Mocne strony opony

 • Bezpieczeństwo na śniegu
 • Niski poziom hałasu

Opis opony

Przeznaczenie: samochody osoboweGłówne cechy charakterystyczne:

 • Zoptymalizowany układ kloców i lameli oraz poprzeczne nacięcia w centralnej części skutecznie poprawia przyczepność, trakcję oraz hamowanie podczas jazdy na drodze pokrytej śniegiem.
 • Specjalne rozmieszczenie rowków wzdłużnych i poprzecznych oraz dodatkowe wyżłobienia w obszarze barkowym gwarantują bezpieczeństwo na mokrych nawierzchniach.
 • Poprawiony kształt bieżnika z inaczej zestopniowanymi klockami o różnych długościach po każdej stronie redukuje hałas zwiększając tym samym komfort podróżowania.
 • Etykieta EU

  145/70R13 POLARIS 5 71T (F,C,2,71dB)

  F

  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA (OPORY TOCZENIA)

  Opór toczenia to siła jaka powstaje podczas toczenia i działa w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pojazdu. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze spalanie paliwa (oszczędność) i emisja spalin, która ma bezpośredni wpływ na nasze środowisko. Opony charakteryzujące się najmniejszymi oporami toczenia oznaczone są literą A.

  C

  PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI

  Opona jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa naszego pojazdu. Głównym zadaniem jest utrzymanie przyczepność bez względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu i rodzaju nawierzchni. Klasę przyczepności określa się na podstawie pomiaru drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony z najlepszym rezultatem oznaczone są literą A.

  71 dB

  ZEWNĘTRZNY HAŁAS TOCZENIA

  Hałas generowany przez opony zależy zarówno od samych opon, jak również od rodzaju nawierzchni, po której porusza się pojazd. Najcichsza opona oprócz cyfrowego zapisu w (dB) obok obrazka oznaczona będzie jedną falą.

  Od 1 listopada 2012 r. opony sprzedawane na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej muszą być zaopatrzone w specjalne etykiety z informacjami na temat ich wydajności pod względem zużycia paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie generowanego hałasu.

  Informacje na naklejkach muszą być przedstawione w przejrzysty sposób, podobnie jak na znanych już etykietach energetycznych umieszczanych m.in. na produktach AGD: klasa A oznacza najwyższe osiągi, zaś klasa G – najniższe.

  opona etykieta

  Marka

  Barum to największy czeski producent opon do samochodów osobowych, ciężarowych oraz innych maszyn należący do grupy Continental. Historia firmy sięga do 1948 roku kiedy to trzej producenci opon – Bata, Rubena i Mitas łączą siły w czeskim mieście Zilin tworząc markę Barum. Dziś Barum jest jednym z najlepiej prosperujących producentów opon w Europie Środkowej. Firma posiada zakład produkcyjny w miejscowości Otrokovice, w którym to zatrudnienie znajduje 4800 pracowników będąc tym samym największym pracodawcą w regionie Zilina. Roczna produkcja przekracza 21 milionów opon przeznaczonych do samochodów osobowych oraz niecały milion opon ciężarowych. Opony Barum to połączenie wszechstronności i solidności przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Zapewniają imponująco wysoki przebieg i dobrze zbalansowane właściwości jezdne.